LinkedInYouTubeTwitter

Netwerkbijeenkomst Onderhoudsmanagers

Op 28 september 2026 komen we met het netwerk Onderhoudsmanagers bijeen in het rijksmonument 'College Zeemanshoop' in Amsterdam. We nemen de volgende stappen in enkele reeds besproken onderwerpen en starten nieuwe thema’s op.

Zorgplicht - het vervolg

Naar aanleiding van de vorige bijeenkomst heeft een kleine werkgroep besproken welke hulpmiddelen kunnen helpen bij het voldoen aan de zorgplicht. We delen wat we hebben, zodat anderen hiervan kunnen leren en gebruik kunnen maken.

Zorgplicht - installatieverantwoordelijkheid

Installatieverantwoordelijkheid komt regelmatig aan bod wanneer we spreken over zorgplicht. Vandaag staan we hier uitgebreid bij stil. Bart Wams van Elektroraad licht het juridisch kader toe, verbindt dit aan de relevante normen en laat zien welke keuzes je kunt maken bij de inrichting van de installatieverantwoordelijkheid. Daarnaast laat hij zien welke juridische problemen je in de praktijk tegenkomt. Na deze sessie weten we écht hoe het zit.

Betrekken onderhoudsbelangen bij projecten

Na oplevering van projecten blijkt regelmatig dat er onnodige uitdagingen zijn rondom het onderhoud. Zo ook bij Eindhoven. Ruud Oerlemans legt uit waar zij tegenaan liepen en hoe ze processen hierop hebben aangepast. Maar zo zijn er ongetwijfeld nog meer inspirerende voorbeelden in het land en ook voorbeelden van wat niet werkte. Dit zetten we vandaag op een rij.

De strijd om de handjes

Na de lunch en wandeling gaan we in op de strijd om het verkrijgen van de benodigde capaciteit aan vooral technische professionals in deze lastige markt. Op twee gebieden:

  • intern: hoe kom je zelf aan goede medewerkers, en liefst dan ook nog met ervaring én jong! Hoe interesseer je jonge medewerkers voor onze afdeling, hoe leidt je ze op en hoe hou je ze aan boord? Welke medewerkers werf je en welke huur je in? Mischa Bruinekool van de gemeente Groningen ligt uit wat zij doen en introduceert deze discussie.
  • extern: hoe zorg je ervoor dat je een aantrekkelijke partij bent voor de marktpartijen? Hoe richt je de aanbestedingen en contracten hierop in? We gaan het gesprek aan en delen ook de eerste resultaten van de VMV ontwikkeltafel over dit onderwerp.

Samenwerking met de markt 

Het is gelukt, je hebt een goed contract met een marktpartij. Maar hoe zorg je nu voor een goede samenwerking? We hebben het de vorige keer gehad over samenwerking met vertrouwen. De gemeente Eindhoven vertelde hoe zij dit vormgeven. Welke andere aspecten spelen een rol en wat zijn de succesverhalen hoe dit te organiseren. We halen het bij elkaar op.

Met wie?

We doen deze bijeenkomst met de deelnemers van het netwerk onderhoudsmanagers en Bart Wams van Elektroraad.

Datum, tijd en locatie

  • 28 september 2026
  • 10.00 - 16.00 uur en daarna borrel
  • Prins Hendrickkade 142, Amsterdam

 

 

Ben jij erbij?

Voor een goede organisatie horen we graag via deze link of je er al dan niet bij bent.  

 

Belangstelling lid te worden van dit netwerk? Stuur dan een mail naar info@bouwstenen.nl of bel 033-258 4337. 


Aanmelden

Meer informatie

Datum
Aantal dagen
1.00
Open of besloten
Besloten
Organisatie
BOUWSTENEN